Porady doboru idealnych okien Petecki

Producent PETECKI

Wybór idealnych okien to sprawa niezwykle trudna. To również inwestycja na długie lata. Dlatego też chcemy skierować nasz Poradnik do Klienta, który jest zagubiony w gąszczu ofert, które pozornie niczym się od siebie nie różnią. Poniżej znajdziecie Państwo kryteria, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

Energooszczędność

Izolacyjność cieplna okna to jeden z najważniejszych parametrów okna oznaczany wskaźnikiem Uw. Wskaźnik ten definiuje izolacyjność termiczną całego okna. Podczas wyboru okien zwróćmy na ten wskaźnik uwagę, gdyż często Producenci podają wskaźnik Ug, czyli tylko dla samej szyby.  Dla standardowej konstrukcji okien wskaźnik przenikania ciepła (Uw) powinien posiadać wartość do 1,3 W/m2K. Im niższa wielkość wskaźnika Uw tym okno posiada lepszą izolacyjność cieplną, a my wydamy mniej pieniędzy na ogrzewanie.

Współczynnik przenikania ciepła dla okien:

- standardowych Uw do 1,3 W/m2K

- energooszczędnych Uw do 0,9 W/m2K

- pasywnych Uw od 0,8 W/m2K

Gdy myślimy o budowie domu w technologii energooszczędnej czy pasywnej, wybrane przez nas okna powinny mieć współczynnik Uw możliwie jak najniższy (nawet Uw=0,54). Wymaga to zastosowania np. pakietu czteroszybowego wypełnionego kryptonem, ciepłej ramki, profila z wkładką styropianową. Przy tak wyposażonym oknie straty ciepła są minimalne.

Szyba

Wybór szkła ma kluczowe znaczenie dla estetyki okna, a także dla jego walorów użytkowych. Zastosowany pakiet szybowy powinien zapewnić odpowiednią izolacyjność termiczną jak i akustyczną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientom jest możliwość zastosowania szyby antywłamaniowej (P4).

Aby uzyskać większą izolacyjność szyby (Ug=0,3 W/m2K) można zastosować pakiet czteroszybowy z wykorzystaniem gazu szlachetnego kryptonu (w standardowych pakietach szybowych wykorzystywany jest argon).

Izolacyjność akustyczna okien (Rw)

Parametr ten definiuje zdolność okna do izolowania dźwięków z zewnątrz, wyrażany jest w decybelach (dB). Na współczynnik izolacyjności akustycznej największy wpływ ma zastosowane oszklenie: ilość szyb w pakiecie szybowym, ich grubość, odstęp pomiędzy szybami, zastosowany gaz (argon czy krypton) jak również system uszczelnienia ościeżnicy ze skrzydłem.

Standardowe okna z PVC zapewniają Rw na poziomie 28 – 32.

Wybierając okna weźmy pod uwagę położenie naszego domu czy mieszkania, dobierając okna o odpowiedniej wartości Rw:
• obszar wiejski, z dala od źródeł hałasu: 25 dB
• przy cichej ulicy osiedlowej: 25-30 dB
• osiedle o większym natężeniu ruchu: 30-35 dB
• przy dużej ulicy: 35-40 dB
• przy ulicy o wysokim natężeniu ruchu: powyżej 40 dB

Montaż

Fachowo przeprowadzony montaż okien ma kluczowe znaczenie dla właściwego funkcjonowania stolarki. Jako jedni z nielicznych producentów, jesteśmy ekspertami w zakresie montaży zarówno okien, drzwi, jak i skomplikowanych elewacji fasadowych. Posiadamy certyfikaty potwierdzające kompetencje naszych montażystów w zakresie poszczególnych technik montażu. 

Nasza wiedza i doświadczenie procentują podczas współpracy z Klientami indywidualnymi, jak i największymi firmami deweloperskimi w kraju. Nawet najlepsze okno może popsuć niewłaściwie przeprowadzony montaż. Wybierając nasza firmę mają Państwo gwarancje najwyższej jakości montażu, oraz spokojnego użytkowania stolarki przez wiele lat.

Okna PETECKI serii FUTURE
Okna opracowane z myślą o budownictwie pasywnym. Pozwalają na zaprojektowanie wielkogabarytowych konstrukcji okiennych o dużych przeszkleniach łączących najwyższą izolacyjność termiczną z możliwością pozyskiwania ciepła pochodzącego z energii słonecznej. W procesie produkcji okien serii FUTURE stosowane są pakiety 3 lub 4-szybowe z wykorzystaniem gazu szlachetnego – kryptonu.

Zobacz ofertę okien FUTURE

 

Okna PETECKI serii EXCELLENT
Systemy 6-komorowych profili w połączeniu z niezawodnym, wielopunktowym uszczelnieniem i standardowym pakietem 3-szybowym, pozwalają uzyskać najlepsze na rynku parametry izolacyjności termicznej wśród okien PVC. Seria EXCELLENT przeznaczona jest dla budownictwa energooszczędnego.

Zobacz ofertę okien EXCELLENT

 

Okna PETECKI serii IMPRESSIVE
Okna tej serii charakteryzują się szeroką gamą kolorystyczną, różnorodnością kształtów i możliwością zastosowania pakietów 3-szybowych. Jest to optymalne rozwiązanie dla budownictwa jednorodzinnego i mieszkaniowego.

Zobacz ofertę okien IMPRESSIVE

 

 

Okna PETECKI serii CITY
Klasyczny wygląd w połączeniu z jakością wykonania sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla obiektów użyteczności publicznej i budownictwa mieszkaniowego.

Zobacz ofertę okien CITY

 

 

Zanim zdecydujemy się na zakup okien sprawdźmy jakie posiadają certyfikaty i atesty.

Petecki - certyfikat VEKA

Petecki - certyfikat REHAU

Petecki - certyfikat Brugmann

Estetyka

Okna to jeden z najważniejszych elementów architektonicznych domu. Ich właściwy wybór ma duży wpływ na wystrój i nastrój całego pomieszczenia. Są źródłem naturalnego światła w domu, nadają mu charakter i styl. Szeroka oferta profili zapewnia duży wybór w zakresie kształtu, koloru – rozbudowana paleta oklein imitujących drewno umożliwia dopasowanie okien do pozostałych elementów stolarki.

 
Bezpieczeństwo oraz komfort

Okna w domu mają za zadanie chronić przed intruzami, ale też zapewniać bezpieczeństwo obsługi wszystkim domownikom, nawet tym najmłodszym. Warto zatem przed zakupem sprawdzić, jakie systemu antywłamaniowe posiadają okna (np. okucia antywyważeniowe klasa WK1, WK2, szyby klasy P4A). Elementami zapewniającymi bezpieczną obsługę są: klamki z blokadą, które uniemożliwiają dzieciom otworzenie okna, blokada błędnego położenia klamki,  czy wielostopniowy uchył.

Gwarancja jakości

Wybierając okna warto zasięgnąć rady eksperta, który pomoże nam wybrać dla nas idealne okna. Warto wybrać znanego producenta stolarki okiennej, który posiada wieloletnie doświadczenie w swojej branży, cieszy się uznaniem i najwyższą jakością produkowanych wyrobów, potwierdzoną certyfikatami i nagrodami.

Okna do domu to inwestycja na lata. Niech ich wybór będzie idealny dla nas, zainspirowany pasją sprzedawcy.

Nas inspiruje doskonałość, a Ciebie?

Zobacz ofertę okien PETECKI

Formularz kontaktowy

 

 

Porady Dobroplast

Producent DOBROPLAST

Okna wykonane z profila Avantgarde 7000 zapewniają optymalną izolacyjność cieplną i akustyczną. Możliwe jest zastosowanie szyb zespolonych o współczynniku Ug=0,7 W/m2K, co znacząco obniża koszty zużycia energii.

Śnieżna biel i trwałość koloru oraz możliwość wyboru kolorów oklein podnoszą walory estetyczne produktu.

Charakterystyka

 • 5-komorowy profil o szerokości zabudowy 70 mm;
 • szyba zespolona 4/16A/4TPS Ug=1.0 W/m2K (wg EN 674);
 • wyjątkowo szczelne i trwałe uszczelki z EPDM;
 • duża komora wzmocnienia;
 • estetyczne i mało widoczne uszczelki przyszybowe;
 • trzy rodzaje listew przyszybowych o atrakcyjnych kształtach.
   

Kolorystyka Grupa I

 

Kolorystyka Grupa II


 

Czy ważne w bezawaryjnym użytkowaniu okna są okucia i uszczelki?

Nie wszyscy wiedzą, że długoterminowość sprawnego działania okien zależny od dbania także o takie elementy okien jak okucia I uszczelki. Przynajmniej raz do roku należy smarować I w razie potrzeby regulować okucia. Przegląd zaczynamy od sprawdzenia, czy żaden element metalowy konstrukcji okna nie jest obluzowany lub zużyty. Wszystkie części ruchome wymagają nasmarowania lub naoliwienia. Do konserwacji używamy środków, które w żaden sposób nie wpływają na powłoki antykorozyjne okuć. Jeśli zauważymy, że okno nie domyka się idealnie lub nieco się obniżyło, regulujemy poziom i docisk ramy śrubami przy zawiasach. Konserwacji wymagają także uszczelki. Polega ona na naniesieniu na ich powierzchnię odpowiedniego środka zabezpieczającego przed czynnikami atmosferycznymi i zapobiegającego przymarzaniu uszczelek do profili w okresie zimowym. Najlepiej nadają się do tego specjalne preparaty oparte na żywicach silikonowych.

Czy okna plastikowe są lepsze od drewnianych?

Okna plastikowe są całkowicie odporne na wilgoć, grzyby, pleśnie, szkodniki itd. Nie wymagają żmudnej konserwacji, drapania, malowania. Pozostają białe przez wiele, wiele lat. Natomiast okna drewniane mimo pracochłonnej i drogiej konserwacji mają swoich miłośników przekonanych, że drewno jest najładniejszym i najlepszym materiałem na stolarkę okienną.
W związku z tym pozostaje kwestią sporną, który wybór jest najwłaściwszy , oczywiście zależny to od osobistych preferencji.

Co jest przyczyną roszenia szyb od wewnątrz pomieszczenia?

Prawdopodobnie w pomieszczeniu jest zbyt duża wilgotność powietrza. Należy sprawdzić działanie wentylacji grawitacyjnej i zapewnić dopływ świeżego powietrza z zewnątrz np. poprzez krótkie, intensywne wietrzenie lub minimalnie uchylić skrzydło na dłuższy czas.
Wizyty serwisu technicznego wymaga jednak sytuacja gdy dochodzi do skraplania pary wodnej wewnątrz pakietów szybowych. Może to być spowodowane rozszczelnieniem pakietu szybowego co wiąże się z koniecznością jego wymiany.

W jakim stopniu argon między szybami powoduje oszczędności na ogrzewaniu?

Zastosowanie samego argonu powoduje zmniejszanie współczynnika przenikania ciepła jedynie o około 10 % w stosunku do szyby standardowej.
Polecane przez nas szyby niskoemisyjne U = 1,1 W/m2K oraz U = 1,0 W/m2K zawierają nowoczesne powłoki niskoemisyjne oraz argon, powodują zmniejszanie współczynnika przenikania ciepła o ok. 70 % w stosunku do szyby standardowej.

Co jest przyczyną parowania szyb od zewnątrz?

Zjawisko to jest najczęściej obserwowane w okresie wiosennym i jesiennym. Wiąże się ono z większą wilgotnością powietrza, jak i większymi różnicami temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Zjawisko to nie świadczy o wadzie ani szyby, ani okna.

 

W jaki sposób montuje sie okna narożne?

>Okna narożne łączy się ze sobą tzw. łącznikiem 90 stopni bądź 135 stopni. Wymiar okien (otworu) uzależniony jest od systemu profilu.

Kiedy należy zdjąć folię ochronną z okien?

Jeżeli montaż okien przewidziany jest w dłuższej perspektywie, folię ochronną należy zdjąć najpóźniej do trzech miesięcy od daty odbioru okien, natomiast jeżeli okna montowane są od razu - folię powinno się usunąć maksymalnie w ciągu jednego miesiąca po montażu.
Oczywiście, na czas tynkowania budynku okna powinny być dokładnie zabezpieczone przed uszkodzeniami i zabrudzeniem okuć.

Przy wymiarach okien podajemy najpierw szerokość okna, czy jego wysokość?

Przy wymiarach okien podajemy najpierw szerokość, a potem wysokość okna.

 Zobacz naszą ofertę okien

 

Formularz kontaktowy

 


 

 

 • PORTA
 • CAL
 • AGMAR
 • GERDA
 • STALPRODUKT
 • ASILO

Zamów bezpłatny pomiar za pomocą formularza lub zadzwoń!
Tel. 690 057 757

*
*
*
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Do góry